Wyprawy turystyczne to dla wielu ludzi sposób na odstresowanie się, zrelaksowanie, nabranie sił do dalszej pracy, a także sposób na ciekawe i aktywne spędzanie wolnego czasu. Podróże kształcą, dają możliwość obcowania w naturą, pozwalają zagłębić się w świat fauny i flory. Dzięki odpowiednio zorganizowanym wyjściom w góry czy wycieczkom równinnym, człowiek może zatopić się w piękno krajobrazu, poczuć wolność oraz rozkoszować się urokami przyrody. Wystarczy spakować plecak, zapoznać się z mapą i trasami turystycznymi, odpowiednio się ubrać i można wyruszyć w poszukiwaniu przygody.

Polska turystyka oferuje wiele ciekawych miejsc i regionów, które sprawią, że wycieczka stanie się niezapomniana, a otaczająca przyroda wzbudzi najmilsze doznania. Jednym z regionów, który zachwyca swoim pięknem i naturalną formą są Bieszczady.

Bieszczady to region dwóch pasm górskich w łańcuchu Karpat. Jest to obszar znajdujący się pomiędzy Przełęczą Łupkowską oraz Przełęczą Wyszkowską. Dzięki panującej tam ciszy, spokojowi, niewielkim trawiastym wzniesieniom obszar ten zdobył wielką popularność wśród polskich miłośników turystyki. Choć wiele z zakątków Bieszczad jest odkrytych i często odwiedzanych przez podróżujących, nadal można znaleźć tam dziewicze zakamarki, które nie są znane i dają możliwość poznania czegoś nowego.

Bieszczady oferują wiele atrakcji turystycznych, które związane są z naturą, krajobrazami, fauną i florą, jak również kulturą, zwyczajami oraz zasadami panującymi podczas spacerów i wypraw turystycznych.

Bieszczady określone są mianem najmniej zatłoczonych i najbardziej spokojnych gór Polski. Charakterystyczne bazy noclegowe, drewniane schroniska, typowe domki i izby, to charakterystyczne cechy tego region. Ciężko spotkać tu luksusowe i komercyjne hotele, dzięki czemu nie zostaje zaburzony oryginalny i naturalny charakter Bieszczad.

Po drodze, podczas podróży można napotkać na szlakach oraz w otaczających lasach wiele zwierząt, które żyją w swoim naturalnym środowisku. Jelenie, żubry, wilki, rysie, niedźwiedzie czy żbiki to przedstawiciele zwierząt, które można napotkać podczas wędrówki. Mnogość i różnorodność szlaków turystycznych daje możliwość wyboru trasy dostosowanej do swoich możliwości jak również wymagań i oczekiwań. Dobrze oznakowane trasy, przygotowane i zadbane szlaki pozwalają cieszyć się bezpieczną oraz komfortową wyprawą.

Do najbardziej popularnych atrakcji oraz znanych miejsc Bieszczad należą: schronisko na Połoninie Wetlińskiej, Połonina Caryńska, kolej wąskotorowa oraz rejs po jeziorze Solińskim.

Amatorzy i miłośnicy sportów zimowych, także znajdą dla siebie odpowiednie atrakcje. Wiele ciekawych i przygotowanych stoków narciarskich pozwala kształcić umiejętności snowboardowe i narciarskie oraz cieszyć się pięknem natury i krajobrazami podczas zimowych szaleństw i szusowania na stoku.

Wyprawy kuligowe, a także zimowe spacery uzupełnione niesamowitą kulturą i przyjacielskim nastawieniem tubylców, pozwolą spędzić wolny czas z uśmiechem i pozytywnymi wrażeniami.