Bardzo często destynacją zagranicznych podróży jest popularna i ceniona Brazylia. W czasie pojedynczej podróży żaden podróżnik nie ma możliwości, żeby zobaczyć wszystkie miejsca godne zachodu.

Upalna Amazonia
Region Amazonii jest mokry i gorący, z tego powodu najlepszym okresem na przygotowanie wycieczki w dane regiony jest pora sucha przypadająca na czas od października do czerwca. Podróże do Północnej Brazylii pozwalają na zwiedzanie okolicznych miast, jednocześnie nie rezygnując z podróży do brazylijskiej selwy. Serra da Capivara (Park Narodowy Serra da Capivara) pozwala zobaczyć naskalne malowidła sprzed najprawdopodobniej tysięcy lat. W amazońskiej puszczy warto odwiedzić teatr opery (Teatro Amazonas) znajdujący się w mieście Manaus. Teatr jest uposażony w marmury z półwyspu apenińskiego i w stal pochodzącą z Anglii a także meble z Paryża. Jego kopuła jest wykonana z bardzo licznych ceramicznych płytek dekorowanych i malowanych barwami narodowymi Brazylii. Manaus to także tak zwane pływające miasto (cidade flutuante) i płynąca przez prawie siedem tysięcy kilometrów rzeka Amazonka.

Rio de Janeiro
Cudownym miastem Brazylii jest Rio de Janeiro, którego najbardziej rozpoznawalnym miejscem jest góra Corcovado (710 metrów n. p.m.). Jej szczyt zajmuje pomnik Chrystusa Króla Odkupiciela. Zdobywając górę, zyskujemy szansę, by napawać się widokiem słynnych kąpielisk: Copacabana, Ipanema, Leblon zatoki Lagoa Rodrigo de Freitas a także zobaczyć biedniejsze strefy metropolii tak zwane fawele. Warta do zobaczenia jest również Głowa Cukru nad Zatoką Guanabara. Drogi miasta zapełniają się szybko tysiącami ludzi podczas czterech dób przypadających na celebrowanie karnawału.

Cud świata
Jednym z najcudowniejszych widoków w Brazylii jest Wodospad Iguazu, który jest zlokalizowany przy granicy Brazylii i Argentyny. Szum wody jest słyszalny prawdopodobnie z odległości ponad 20 km. Jest to niezwykle fascynujący wodospad o wyjątkowo ciekawym elemencie – Gardle Diabła w przypominającym literę U. Poza wodospadem trzeba odwiedzić Pantanal – szerokie równiny – bagna mieszczące się w zachodnim regionie tego kraju. Region ten jest nieujarzmiony ręką ludzką i bogaty w wyjątkowe naturę. Pośród fauny zamieszkującej te terytoria wymienić można gatunki takie jak: puma, jaguar, wilk grzywiasty, arirania, jeleń bagienny, tapir, ocelot, pekari, kapibara, pancernik, mrówkojad, papuga, różne małpy, nandu, kajman i anakonda, a także pirania.

Młoda stolica
Brasilia to miasto w wieku jedynie kilkudziesięcioletnim (powstało w 1956 r.). Wartym zwiedzenia może być Plac Trzech Mocarstw, Pałac Świtu, Kościół Matki Bożej z Aparecidy, i także stadion piłkarski Estádio Nacional de Brasilia. Chcąc odpocząć, można wybrać się na tak zwane brazylijskie Malediwy – Jericoacoara. Są to dziewicze plaże piaszczyste oblane z dowolnej strony lazurową laguną, kształtujące się na łagodnych wodach. Turysta mógłby spotkać tutaj plamy kokosowe a także błękitne oczka wodne. W celu dotarcia na znaczniejszą ilość wyjątkowych plaż, można rozważyć miasto położonym nad Atlantykiem – Fortalezę i jej Plaże Cumbuco oraz wydmy Canoa Quebrada i klify w Morro Branco. Malowniczo położone miasto Salvador może natomiast zaprezentować się wieloma zabytkami, wśród których wymienić można posąg Ludwika Lejzera Zamenhofa, Kościół Nosso Senhor do Bonfim oraz Palácio Rio Branco. Wśród cenionych kurortów, w których d się mieć wspaniały urlop w przybrzeżnym ośrodku pośród soczystych wzgórz i piaszczystych plaż jest zdecydowanie Armação dos Búzios.