Jeden z najbardziej zjawiskowych krajów na świecie rozciągający się pomiędzy Andami i Pacyfikiem – mowa oczywiście o niezwykłym Chile, którego dziewicza natura oraz rozciągające się niekiedy kilometrami pustynie słynące z zabytków których wiek szacowany jest na tysiące lat przyciąga turystów z całego globu. Jest to kraj wart odwiedzenia o każdej porze roku.

Kolorowe miasteczko
Nieopodal stolicy Santiago uważny turysta może natknąć się na malowniczy port Valparaiso, którego historia liczy sobie pięćset lat. Okazuje się to być miasto wyróżniające się pod względem barw spotykanych na każdym kroku: żółty, czerwony i niebieski to dominujące barwy panujące pośród zabudowań zlokalizowanych na stromym zboczu, który niemalże zatapia się w oceanie. „Perła Pacyfiku” zachwyca nie tylko swoją wielobarwnością, ale również specyfiką w konstrukcjach budowlanych, szczególnie niebanalnie przystrojonych i ozdobionych schodach a także kolorowych muralach. Centralny obszar miasta czyli Plaza Sotomayor skrywa niewiarygodny labirynt krętych alejek. Można trafić tu na często odbywające się eventy kulturalne czy też uliczne występy (nie bez powodu miasto jest nazywane artystyczną bohemą). Jednym z wyróżników Valparaiso są kolejki pozwalające na szybkie przedostanie się do wysoko mieszczących się części miejscowości.

Kilkudniowa wycieczka trekkingowa
Południe Chile należące do Parku Narodowego Torres del Paine pozwala na kilkudniowe wycieczki trekkingowe. Teren pieszych dróg rozciąga się wśród górskich szczytów i jezior wypełnionych flamingami. Wszystko to otaczają lodowce i lasy, a skały mają niemalże pionową konstrukcję. Miesiące najlepiej nadające się na trekking to grudzień, styczeń, luty i marzec, lecz za każdym razem trzeba mieć na uwadze różne warunki pogodowe.

Sekrety Wyspy Wielkanocnej
Jedną z największych atrakcji kraju są ciągnące się przez prawie 4 tysiące kilometrów wybrzeża. Najbardziej odseparowany ląd świata czyli Wyspa Wielkanocna to miejsce ogromnych rzeźb, które bywają nazywane w popkulturze jako Moai. Tubylcy Polinezyjczycy wykuli w wulkanicznych skałach znane na całym świecie głowy. Ich historia rozpoczęła się pomiędzy XI i XII wiekiem . Tym co zagadkowe i dotąd rozbudzające wyobraźnię, to fakt transportowania nawet 20-tonowych skał przez ówczesnych ludzi. Wszystkie posągi są własnością Parku Narodowego Rapa Nui, a na wyspę można dotrzeć za pomocą samolotu który kursuje codziennie.

Suche miejsce Ziemi
Chile opisują nie tylko wysokie, strome szczyty, zagadkowa wyspa, niesamowicie długie oceaniczne wybrzeże, ale również pustynia – Atakama. Zajmujący 105 m2 obszar nigdy nie odnotował żadnych opadów. W miejscu pustyni można ujrzeć Dolinę Valle de la Luna o istnie księżycowym krajobrazie podobnym do tego jaki jest powszechny na Marsie. Godna zwiedzenia jest również lazurowa solanka Laguna Verde oraz niestety niezbyt udostępniony teren El Tatio z strzelającymi gejzerami. Gejzery Termos Banos to z pewnością jeden z najbardziej niesamowitych obszarów Chile. To państwo zadziwia także rozległymi solnymi jeziorami, doliną śmierci oraz dinozaurów.