Góry mają w sobie majestatyczne piękno, które ciężko wyrazić słowami nawet najlepszym poetom. Po prostu trzeba to zobaczyć na własne oczy przynajmniej raz w życiu. Wypoczynek w takim miejscu jest dobry zarówno dla naszego ciała, jak i ducha. Podróż w góry poprawia nasze, zdrowie, samopoczucie, kondycję, pozwala się wyciszyć i zrelaksować. Wycieczki w polskie góry stały się ostatnio popularne wśród ludzi, którzy mają dosyć miejskiego życia. Zwłaszcza Bieszczady cieszą się ostatnio dużym powodzeniem wśród turystów. Zakopane także odwiedzają tłumy ludzi. Morskie Oko, Gubałówka,

Tatry mają niepowtarzalny urok, który od lat przyciąga turystów. Możemy zobaczyć skocznię narciarską, na której niegdyś skakał sam Adam Małysz. Warto kupić w górach ser owczy – oscypek lub bryndzę – bo raczej nie dostaniesz go w supermarkecie. Wśród pamiątek znaleźć można ciupagę, widokówki, swetry z owczej wełny, biżuterię, kierpce. Nie musimy martwić się o nocleg – na pewno znajdzie się coś w przystępnej cenie. Górale żyją z turystyki, od dawna prowadzą różne pensjonaty, motele itp. Warto pojechać z rodziną lub znajomymi na kilkudniowy wypoczynek. Jest to doskonały sposób na spędzenie czasu z najbliższymi nam osobami. W górach można zrobić świetne zdjęcia, które będą pamiątką w rodzinnym albumie lub też możemy wrzucić te fotografie na Instagram – na pewno zdobędziemy w ten sposób liczne komentarze i polubienia. Zaplanuj już dziś wycieczkę swoich marzeń. Nie odkładaj tego na później.

Jeśli polskie góry już ci się znudziły może pomyśl o wyjeździe w zagraniczne góry – Alpy, Himalaje, Andy, Appalachy. A może jesteś fanem wspinaczki wysokogórskiej? Jest to sport, którego popularność wciąż rośnie. Większym zainteresowaniem cieszy się narciarstwo. Jeśli jeszcze nie potrafisz jeździć na nartach może już czas się tego nauczyć? W końcu o to chodzi w życiu, żeby ciągle odkrywać coś nowego. Wyjazd w góry jest dobrym pomysłem dla zakochanych a nawet nowożeńców. Jest to piękne, romantyczne miejsce. I na pewno wycieczki w góry są ciekawsze niż leżenie na plaży i opalanie się. Góry są interesujące o każdej porze roku, latem, zimą, wiosną, jesienią. Miłośnikiem Tatr był nasz papież Jan Paweł II, poeta Kazimierz Przerwa-Tetmajer Tetmajer. Z gór pochodzą takie zespoły jak Golec Orkiestra czy Zakopower. Może spotkasz ich i otrzymasz autograf? Nigdy nic nie wiadomo jaka przygoda cię spotka. Niemożliwe lubi stawać się możliwe. Trzeba choć raz w życiu zobaczyć górską florę i faune – kozice, świstaki, limbę i zaczerpnąć górskiego powietrza. Nie bez powodu w górach jest tyle miejscowości uzdrowiskowych. Z górskich źródeł czerpiemy również wodę mineralną. Górale żyją w sposób odmienny od mieszkańców dużych miast. Ich obyczaje, zwyczaje, tradycje, pieśni, powiedzenia są atrakcją samą w sobie. W górach nie jesteś całkowicie bezpieczny. Łatwo się zgubić, można paść ofiarą niedźwiedzia, może nas przygnieść lawina śnieżna. Takie przypadki nie są częste, ale należy o tym wiedzieć. Bez ryzyka nie ma zabawy.