Zazwyczaj każdy z nas czeka z niecierpliwością na chwilę oddechu od swoich obowiązków zawodowych. Niewątpliwie lato jest dobrą porą na udany wypoczynek. Jednak, aby udać się na dłuższy urlop zazwyczaj musimy się do niego skwapliwie przygotować. Czasem same przygotowania potrafią nas kompletnie wykończyć. Nie bez znaczenia są też koszty, które mogą być czasem bardzo wysokie, w szczególności, gdy wybieramy daleką destynację. Jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że aby wypocząć wcale nie musimy wybierać się gdzieś daleko. Udany czas wolny możemy zorganizować sobie praktycznie co weekend. Nasza ojczyzna słynie przecież z różnorodności krajobrazowej. Mamy u nas w kraju morze, góry i krajobrazy nizinne. Wiele miejsc jest nawet znacznie bardziej docenianych przez turystów zagranicznych niż przez naszych rodaków. Dlatego warto zaplanować sobie weekend gdzieś w Polsce. Na pewno takie rozwiązanie może być zarówno tanie, łatwe w przygotowaniu a jednocześnie dostarczy nam niezapomnianych emocji. Trzeba tylko znaleźć odpowiednie miejsce na udany urlop. Gdzie go szukać? O tym poniżej.

Większość z nas zapytana o największe atrakcje turystyczne w Polsce wskaże góry oraz morze. Jednak jest rejon, który jest niedoceniany, a stanowi jednocześnie znakomitą opcję na udany wypoczynek. Tym rejonem jest województwo podlaskie. Dlaczego warto pojechać na Podlasie? Przede wszystkim ze względu na niebanalne walory krajobrazowe. Mamy tam do czynienia z naturą nietkniętą ludzką ręką. Ogromne połacie lasów, w których żyje mnóstwo dzikich zwierząt. Czyste rzeki, w których możemy dostrzec gołym okiem pływające ryby. Ciągnące się pod horyzont łąki, na których żyje największe w Europie skupisko bocianów. To wszystko znajdziemy na Podlasiu.

Jak tam dotrzeć? Najlepiej pociągiem. Rejon ten może nie posiada bardzo dobrze rozwiniętej sieci kolejowej, ale najlepiej wybrać sobie na swój cel podróży Białystok. Jest on znakomicie połączony z każdą częścią Polski zarówno za pomocą sieci kolejowej, jak i też drogowej. Aby sobie uświadomić, że dostać się na Podlasie wcale nie jest trudno można tu napisać, że samochodowa podróż z Warszawy do Białegostoku nie trwa nawet trzech godzin. Dlatego może to być znakomita baza do dalszych wypadów w inne rejony Podlasia. Wystarczy wybrać sobie tylko dobry hotel, aby mieć gdzie wrócić na noc i już można oddać się przyjemnościom poznawania nowych rejonów naszej ojczyzny. Oczywiście z wyborem miejsca do nocowania należy się pośpieszyć i zrobić to najlepiej przed wyjazdem. W innym przypadku możemy spotkać się z brakiem miejsc. Ale od czego jest internet? W nim znajdziemy wszystkie informacje na temat bazy noclegowej na Podlasiu.

Jeżeli nie chcemy się zbytnio ruszać ze stolicy Podlasia to możemy bez problemu przekonać się, że również ona ma znakomite walory turystyczne. Jest to miasto z ogromną historią. Zobaczymy w nim wiele zabytków, z których najbardziej znanym jest oczywiście Pałac Branickich. Niewątpliwie czas spędzony w Białymstoku nie będzie czasem straconym i dostarczy nam niepowtarzalnych wspomnień i wrażeń.