Polski Bałtyk oferuje wiele atrakcji nie tylko w sezonie letnim. Wybrzeże może stanowić doskonały punkt wypadowy również w innych porach roku. Wycieczka nad morze będzie doskonałą odskocznią od codzienności. Jak tylko pojawia się czas wolny, dobrze jest rozważyć wypad nad morze. Jednym z wybranych kierunków może być Międzyzdroje. Lubiany przez Polaków nadmorski kurort w sezonie letnim przezywa oblężenie. Tłumy spacerowiczów, spędzające czas wolny, spacerują promenadą są codziennym widokiem. Gofry, lody oraz smażone rybki są idealnym dodatkiem relaksu.

Międzyzdroje oferuje bogatą bazę noclegową. Są dostępne hotele oraz sanatoria, wybudowane jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Zostały one poddane gruntownej rekonstrukcji oraz przebudowie i oferują komfortowe warunki pobytu. Międzyzdroje oferuje również nowoczesne apartamenty oraz hotele, wybudowane dosłownie kilka lat temu. Oferta robi się coraz bogatsza z roku na rok. Wycieczka do tego nadmorskiego kurortu będzie znakomitą okazją, aby przekonać się na własne oczy, jak rozwija się miasteczko. Międzyzdroje będą idealną bazą wypadową do zwiedzania wybrzeża bałtyckiego również po stronie niemieckiej. Wycieczka do naszego zachodniego sąsiada może być albo morska, albo lądowa. Można dojechać pociągiem lub samochodem do Świnoujścia i dalej udać się w kierunku Niemiec. Ze Świnoujścia kursuje regularny pociąg, który łączy miasteczko z kurortami niemieckimi. Podróż trwa niecałe 10 minut i jest bardzo wygodna. Na plaże niemieckie można dojść także pieszo, podziwiając krajobrazy. Do kurortów niemieckich można wybrać się także drogą morską.

Międzyzdroje oferują połączenie statkiem morskim na stronę niemiecką. Wycieczka taka może potrwać cały dzień. Można wysiąść w jednym nadmorskim kurorcie w Niemczech, przespacerować się nadmorską promenadą przez wszystkie kurorty nadbrzeżne, zjeść obiad lub jedną z pysznych kanapek na plaży oraz wrócić ostatnim wieczornym rejsem z powrotem. Czas wolny można na Bałtyku spędzać nie tylko latem. Międzyzdroje oferuje szeroką plażę, idealną do spędzania czasu wolnego na spacerach w każdą pogodę. Jesień i zima są idealnymi okresami do odwiedzenia sanatoriów, które także oferuje Międzyzdroje. Czas wolny od zabiegów można spędzać na spacerach, czytaniu lub rozmowach z nowo poznanymi kolegami. Sanatoria organizują także czas wolny swoim kuracjuszom.

Czas wolny można spędzać na organizowanych wycieczkach. Wycieczka może odbywać się do Świnoujścia lub nawet do Szczecina. Jest to doskonała okazja do zwiedzania Pomorza dla osób z odległych zakątków Polski. Wycieczka do tej polskiej miejscowości jest lubianym sposobem spędzania czasu wolnego wśród obywateli niemieckich. Międzyzdroje przyciągają rzesze niemieckich emerytów, którzy korzystają z zabiegów medycznych oferowanych przez miejscowe sanatoria. Czas wolny nasi sąsiedzi spędzają na wycieczkach autobusowych, które organizują sanatoria. Wycieczka pociągiem kilkudniowa stanowi też znakomitą odskocznią od codziennych zmartwień, a Międzyzdroje jest idealnym celem takiej wycieczki.