Czy turystyka i podróże mogą być formą relaksu i odpoczynku? Wielu z nas po prostu uwielbia podróżować i robi to jak najczęściej tylko może. Nie bez powodu na pytanie „co chciałbyś robić w przyszłości?” ludzie odpowiadają – chciałbym jak najwięcej podróżować. Prawie każdy z nas ma potrzebę zobaczenia na własne oczy większej części świata niż tylko miejsce, z którego pochodzimy, ale nie tylko to jest naszym celem. Tak naprawdę powodów, dla których ludzie podróżują jest mnóstwo. Można podzielić turystykę na kilka jej odmian zależnie od głównego motywu podróży osoby wyjeżdżającej.

Najczęstszym powodem jest chęć poznania kultury, zwiedzanie ciekawych miejsc, a także najzwyczajniej w świecie odpoczynek. W dzisiejszych czasach ludzie są stale przepracowani, zmęczeni i potrzebują czasem takiego oderwania od rzeczywistości w postaci podróży.

Podróżować możemy tak na prawdę wszędzie i wcale nie trzeba przy tym wyjeżdżać za granicę. No ale w takim wypadku różnica nie będzie dla nas aż tak zauważalna, a przecież o to w tym wszystkim chodzi.

Zainteresowanie letnimi podróżami wśród Polaków wzrosła aż o 50% w ostatnich latach, a najpopularniejszymi krajami, do których wyjeżdżają Polacy są:

  1. Hiszpania
  2. Włochy
  3. Stany Zjednoczone
  4. Wielka Brytania
  5. Grecja
  6. Francja
  7. Portugalia
  8. Niemcy
  9. Chorwacja
  10. Bułgaria

Na popularność poszczególnych kierunków na pewno ma wpływ cena biletu. Kiedy najbardziej opłaca się kupować bilety lotnicze i kiedy zapłacimy za nie najwięcej? W większości przypadków bilety drożeją w szczycie sezonu w danym kraju, a spadają pod jego koniec lub poza nim. Różnice między najwyższymi a najniższymi cenami biletów, mogą wynieść nawet do 80%.

Najchętniej wybieramy tygodniowe wakacje w hotelach o wysokim standardzie. Przy wyborze hotelu należy zwrócić uwagę na położenie i standard, dodatkowe atrakcje czy też wyżywienie. Za większy komfort jesteśmy w stanie zapłacić więcej a wyżywienie all inclusive jest dzisiaj standardem, a nie luksusem. Jest to rozwiązanie wygodne, ekonomiczne i wybierane przez większość.

Jednym z najpopularniejszych krajów nie tylko w Europie, ale także na świecie jest Hiszpania. Jest trzecim najliczniej odwiedzanym państwem na świecie, a jej atrakcje przyciągają rocznie ponad 60 milionów turystów. Atrakcji Hiszpanii na pewno można by naliczyć tylu, ilu odwiedza ją turystów. Są tak zróżnicowane jak cały kraj – góry i morze, plaże i klify, półpustynie i wulkany Wysp Kanaryjskich oraz narty w Sierra Nevada, spalone słońcem stepy i dzikie lasy, uwielbiane na weekendowe wypady Barcelona, Madryt czy Walencja oraz położone na uboczu miasteczka i wsie; korridy i flamenco, tapas i suszona szynka, wino i cydr, najlepsze kluby piłkarskie i fiesty – tomatina, bieg z bykami i fallas. Jeśli nie możesz się jeszcze zdecydować co chcesz robić w czasie podróży i przez to ciężko jest Ci wybrać miejsce docelowe, to właśnie będzie idealny wybór dla Ciebie. Nawet jeśli do końca nie wiesz czego szukasz i co chciałbyś zobaczyć, to i tak znajdziesz to właśnie tutaj.