Wakacje są tym wyjątkowym czasem w roku, na który wszyscy czekamy. Odliczamy dni do upragnionych wyjazdów i skrupulatnie odkładamy każdą złotówkę, żeby wydać ją bez zastanowienia przez te dwa miesiące w roku. A gdzie Polacy wyjeżdżają na wakacje? Jakie są popularne kierunki wyjazdowe? Przede wszystkim, już nie królują wyjazdy zagraniczne. Nasi rodacy powoli przekonują się do zostawania w granicach kraju. Jednak nawet tutaj jesteśmy podzieleni, bo część z nas woli morze, a część góry. W tych nadmorskich kierunkach króluje Gdańsk, Gdynia czy Kołobrzeg. Za to kiedy jedziemy w góry, coraz częściej decydujemy się na Zakopane albo Dolny Śląsk. Dziś jednak skupmy się na tym, co do zaoferowania ma województwo pomorskie.

Na pewno interesującym miastem wakacyjnym będzie Gdańsk, który oferuje nie tylko piękne plaże, ale też fantastyczną architekturę, którą możemy podziwiać podczas spacerów. Dla tych, którzy cenią sobie słodkie lenistwo, Gdańsk ma kilkadziesiąt wejść na plażę. Najbardziej oblegane są te na Brzeźnie i w Jelitkowie, ale na pewno warto zwrócić też uwagę na Stogi. Będzie tam mniej ludzi, a plaża jest tak samo piękna jak ta na tak popularnym Brzeźnie. Wieczorem warto wybrać się na gdańską starówkę, gdzie będziemy mogli obejrzeć zabytkowe kamienice czy pomnik Neptuna. Będzie to też dobra okazja, żeby posłuchać muzykantów, którzy postanowili grać na starówce. A jeśli nie mamy jeszcze ochoty na spanie, warto zajrzeć do licznych pubów w Gdańsku. Województwo pomorskie jest absolutną stolicą pubów! Znajdziesz tutaj znane sieciówki, ale też mniejsze, kameralne lokale. A to wszystko bardzo blisko siebie, więc będzie okazja, żeby przetestować kilka barów jednego wieczoru.

Jeśli interesuje nas nocne życie w Trójmieście, na pewno powinniśmy zdecydować się na wizytę w Spocie. Tak zwany „Monciak” składa się z kilkunastu barów i klubów, w których można bawić się za niewielkie pieniądze. Można powiedzieć, że Sopot budzi się w nocy i to właśnie wtedy warto wychodzić z hoteli. Jednak nie jest tak, że w dzień nie ma tak co robić, bo oczywiście jest sopockie molo, które na pewno trzeba zobaczyć przynajmniej raz w życiu. Przy okazji spaceru, można też zjeść pyszną rybkę w jednej z okolicznych restauracji. Warto też zaznaczyć, że spanie w Sopocie będzie znacznie tańsze, niż w Gdańsku, ale to oczywiście zależy też od lokalizacji.

Województwo pomorskie ma oczywiście wiele innych interesujących miejscowości, w których możemy spędzić wakacje. Jeśli mamy ochotę na tydzień w miejscu typowo turystycznym, możemy rozważyć Kołobrzeg albo Hel. Ciekawa będzie też na pewno Stegna. Jednak wtedy musimy liczyć się z tym, że będziemy musieli przeciskać się przez tłumy, co nie dla wszystkich będzie równało się z odpoczynkiem.

Podsumowując, pomorskie jest fantastycznym miejscem na wakacje i Polacy mają rację przyjeżdżając do niego co roku tak licznie! Możemy tylko pozazdrościć osobom, które na co dzień mieszkają nad polskim morzem. A Ty co wybierzesz w tym roku? Gdańsk, Hel, a może góry?