Horyzont naznaczony ogromnych rozmiarów tankowcami i okrętami towarowymi to widok z Singapuru.

Dzielnica finansowa wizytówką kraju
Niewątpliwie Singapur kojarzy się z bogactwem smukłych, oszklonych drapaczy chmur, których wizerunki odbijają się na powierzchni Marina Bay. Atmosfera miasta jest nie do zapomnienia. Miasto intryguje swoim idealnym uporządkowaniem i precyzją w działaniu. Kombinacja stali i szkła nigdy nie okazywała się równie niesamowita jak w tym miejscu. Zestawienie nowoczesnych budynków nad taflą Marina Bay robi zdumiewające wrażenie. Dla turysty atrakcyjnym będzie widok hotelu Marina Bay Sands w swoim kształcie przypominającym łódź. Nocą jedną z atrakcji są pokazy laserów, z tego powodu warto pojawić się w tym miejscu tuż po zachodzie słońca. Doskonała organizacja miast ukazuje się również w systemie komunikacji. Głównym wyznacznikiem reprezentatywnym dla tego zakątku jest niezwykle punktualne, szybkie i wyjątkowo wygodne metro. Dobrze jest ujrzeć na własne oczy i przynajmniej raz skorzystać z tak niesamowitej komunikacji miejskiej.

Chinatown
Pośród najbardziej znanych okolic w Chinatown znajduje się godna zainteresowania świątynia Złotego Zęba Buddy, która jest ogromnych rozmiarów budynkiem posiadającym 3 piętra parkingów podziemnych oraz windę. Ząb trzymany jest na 4 piętrze, natomiast na dachu można zobaczyć ogród. Chinatown to miejsce niemalże jedynie zamieszkałe przez turystów.

Natura w metalowej odsłonie
Cudowny park Gardens by the Bay znajdujący się w najbliższej okolicy sławnego hotelu Marina Bay Sands oferuje niezapomniane wrażenia. Można tam ujrzeć rozpostarte na kilka kilometrów kielichy otoczone roślinnością – olbrzymie metalowe obiekty. Dodatkową atrakcją okazuje się odbywający się codziennie wieczorem czarodziejski spektakl, w którym najważniejsze role spełniają światło i muzyka. W ogrodzie botanicznym dobrze jest wybrać się do wyznaczonego miejsca, gdzie znajduje się park orchidei. Ogród posiada świetną atmosferę stwarzaną przez ciemne ścieżki rozstawione w całym lesie deszczowym.

Jedno z największych akwariów świata oraz wyjątkowe ZOO
Przebywając w Singapurze dobrze jest oczywiście nie tylko pospacerować po głównym centrum miasta, ale także wpaść do cieszącego się ogromną sławą na świecie okazałego ZOO (River Safari, Night Safari, Park Ptaków Jurong), a także odwiedzić rozpoznawalną na świecie Arab Street i kościół Chijmes (teren wypełniony restauracjami). Niesamowity kompleks zoo prezentuje głównie ptaki, również drapieżne. Wiele zwierząt nie jest odseparowanych żadnym ogrodzeniem, co sprawia wrażenie przebywania na prawdziwym safari. Z drugiej strony na wyspie Sentosa niewątpliwie warto jest wejść do oceanarium S. E. A. Auarium Marine Life Park. Okazuje się być największym na świecie, wypełnia je 45 000 metrów sześciennych wody i mieści ponad sto tysięcy gatunków stworzeń morskich. Składające się z przestronnych korytarzy i wielkich zbiorników wodnych robi wrażenie od pierwszego wejrzenia. Przez krystalicznie czyste szyby można spojrzeć wprost do morza. Fauna morska jest idealnie ukazana zachwyca różnorodnością. Na pewno zapewni niesamowite wrażenia.