Mazury od lat cieszą się dużą popularnością wśród turystów ze wszystkich stron Polski. To miejsce, gdzie naprawdę można odpocząć, zregenerować się, pozwiedzać, poobcować z naturą oraz skorzystać z różnych sportów wodnych. Wiele hoteli, pałacyków oraz prywatnych kwater zachęca atrakcyjnymi cenami o każdej porze roku. Dlaczego warto pomyśleć o tym kierunku planując przyszłe wakacje dla całej rodziny? Co warto zwiedzić udając się na Mazury? Zapraszam do zapoznania się z poniższym artykułem. Naprawdę warto.

 1. Atrakcje warte uwagi
  Mazury to miejsce klimatyczne, słynące z wielu jezior i stawów oraz mnóstwa zielonych terenów idealnych do uprawiana różnorodnych sportów oraz rekreacji. Od lat, osoby odwiedzające je na wakacje (niezależnie od pory roku) zachwycają się powolnym czasem, który tam płynie, zielenią na pagórkach, lasach oraz piękną, krystaliczną wodą w jeziorach. Mazury to również atrakcje dla wszystkich tych, którzy interesują się historią. Wybierają się tam osoby w poszukiwaniu miejsc kojarzących się ze wczesnym średniowieczem oraz miejscami, które należały do dawnych królów. Planując wakacje na Mazurach koniecznie trzeba wziąć pod uwagę w planie zwiedzania takie miejsca jak choćby:
  wioskę żeglarską w Mikołajkach, twierdzę Boyen w Giżycku, most obrotowy w Giżycku, malownicze mosty w Stańczykach, tzw. „Akwedukty Puszczy Romnickiej” charakteryzujące się długością 200 m, sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce nazywanej „Częstochową Północy”, słynną Piramidę w Rapie oraz Grunwald z Muzeum Bitwy Grunwaldzkiej dla wszystkich miłośników historii. Te miejsce zainteresują nie tylko historyków ale i dzieci i młodzież.
 2. Nic więcej nie potrzeba
  Na Mazury warto zabrać plecaki oraz dobry humor. To miejsce, gdzie nie potrzebne są wieczorowe stroje czy rzeczy, które nie pozwolą nam się nudzić. Tam bowiem zawsze można gdzieś pójść, coś nowego odkryć lub doświadczyć nowych rzeczy. Wiele osób pierwszy raz odwiedzając Mazury korzysta ze sportów wodnych, uczy się żeglarstwa lub surfowania. Jeziora bowiem są tak spokojnie, że łatwo można nauczyć się korzystania z różnorodnych sprzętów w dostępnych wielu zatoczkach. Każdy sprzęt można wypożyczyć na miejscu. Równie istnieje wiele szkół instruktorskich, które w każdej chwili oferują pomoc w nauczaniu nowych dyscyplin.
 3. Świeże jedzenie
  To raj dla wszystkich smakoszy. Tylko tu turyści skosztują pysznej, świeżej ryby ze wszystkim tym, co oferują okoliczne lasy (grzyby, borówki, jeżyny). Mazury to również raj dla miłośników dziczyzny. Wiele kucharzy w okolicznych gospodarstwach oferuje bardzo bogate menu, które na pewno zaskoczy i zadowoli nie jednego krytyka kulinarnego.

Wakacje na Mazurach nie muszą kojarzyć się tylko z przerwą letnią w szkołach i latem kalendarzowym. To miejsce, które warto odwiedzić o każdej porze roku, gdyż ma naprawdę wiele do zaoferowania turystom. Dlatego jeżeli nie mamy pomysłu np. na nadchodzący weekend warto zapakować się w plecaki i wyruszyć na Mazury. Mile spędzony czas oraz wiele atrakcji – gwarantowane.