Wybierając się na wakacje w Polsce często zastanawiamy się czy może góry czy polski Bałtyk? Co można zwiedzić w Polsce? Jak dojechać?

Decydując się na wakacje w Polsce możemy liczyć na bardzo wiele atrakcji turystycznych. Jedną z nich jest województwo mazowieckie.

Położone w środkowo – wschodniej czasy Polski województwo, z stolicą Warszawa jest największym województwem w naszym kraju. Przeważa nad innymi pod względem powierzchni i liczby ludności.

Miasto Warszawa jest bardzo przyjazne turystom. Znajduje się tu wiele miejsc do zwiedzania oraz zabytków.
Może najpierw należy przybliżyć krótko historię tego pięknego miasta, aby móc swobodnie podróżować i orientować się, jak to z tą Warszawą było.

Mówiąc w pigułce o stolicy warto wspomnieć, że historia tego miasta sięga XII i XIII, bo właśnie na przełomie tych wieków powstało. Na terenie ówczesnej Warszawy powstał historyczny dwór Ujazdów. W późniejszych wiekach miasto to rozwijało się i upadało w związku z najazdami wroga, ciągle się odbudowując. Stolicą stała się w XVI wieku. To tu rozgrywały się powstania, a w wyniku II Wojny Światowej została kompletnie i doszczętnie zniszczona. Po wojnie odbudowano miasto, a dzisiaj dzięki pracy naszych przodków można podziwiać jej piękno.

Przybywając do Warszawy z pewnością odwiedzimy Zamek Królewski znajdujący się na Placu Zamkowym. Jest to barokowo – klasyczystyczna budowla, obecnie pełniąca funkcje reprezentacyjno – zabytkowe. Od XVI wieku jest siedzibą władz Polski.

Kolejnym wartym odwiedzin miejscem w stolicy są Łazienki Królewskie. Jest to zespół pałacowo – ogrodowy wybudowany w XVIII wieku.

Oprócz tego warto zrobić sobie wycieczkę na Stare Miasto, do Pałacu Kultury i Nauki oraz Muzeum Powstania Warszawskiego.
Na Mazowszu znajdziemy także inne atrakcje turystyczne takie jak Park Iluzji, Źródła Królewskie, Zalew Zegrzyński. Możemy także spacerować bo bulwarach Wiślanych.

Nadwiślańskie tereny sprzyjają spacerom i aktywności fizycznej, o której nie można zapomnieć na wakacjach. Jest to dobry sposób by urozmaicić sobie zwiedzanie i oglądanie zabytków. Wycieczka rowerowa czy Nordic Walking to ulubione przez turystów nie tylko wakacyjne sporty.

Wszystko już zaplanowane, wiemy co chcemy zwiedzić i co warto zobaczyć ale gdzie spać? Nie musimy się tym aż tak martwić, ponieważ w samej Warszawie ale także okolicach znajdziemy na prawdę ogromną ilość ogłoszeń noclegowych. Duża liczba hoteli zapewni nam to, że miejsc nie braknie, nawet dla rodziny z dziećmi. Ponadto hotele i pensjonaty przystosowane są na przyjęcie dzieciaków, a czasem nawet i zwierząt. Chcąc spędzić luksusowy weekend warto poszukać hoteli z basenem lub SPA. Dla miłośników aktywności można znaleźć równie wyposażone noclegi dalej od miasta.

Warto na swojej wakacyjnej turystycznej liście zamieścić Warszawę i całe Mazowsze ponieważ jest to przepiękna kraina położona w samym centrum Polski. Oprócz zabytków poznamy tu piękno przyrody i skorzystamy z wielu ciekawych atrakcji dla każdego, małego i dużego turysty.