Wakacje letnie to okres kiedy rodzice biorą urlopy i planują wypady turystyczne ze swoimi pociechami, jak te dalsze, tak i bliższe. Coraz modniej staje się wyjeżdżać za granicę, ale trzeba pamiętać, że w Polsce mamy co oglądać i zwiedzać. Góry – wysokie i niskie, Bałtyk, Mazury, jeziora i lasy – każdy wybierze coś dla siebie.

Można też jeździć po Polsce, rezerwować spanie w poszczególnych miastach i zwiedzać je i okolice. Jednym z kierunków podróży może być Rzeszów i województwo podkarpackie. Miasto leżące w południowo-wschodniej Polsce jest bardzo gościnne i chętnie wita gości i turystów, tak małych oraz tych dużych. Rzeszów oferuje wiele możliwości noclegowych. Wybierając spanie w Rzeszowie mamy do dyspozycji: hotele, motele oraz apartamenty. Baza noclegowa jest dość rozbudowana. Rzeszów, stolica województwa podkarpackiego, ma też lotnisko. Jest to bardzo wygodne w przypadku turystów z drugiego krańca Polski. Podróż, na przykład, ze Szczecina w podkarpackie nie musi trwać już cały dzień. Dobrze rozbudowana siatka połączeń LOT umożliwia dostanie się do Rzeszowa w kilka godzin. Rzeszów ma kilka uczelni wyższych, jednak latem studenci wyjeżdżają na wakacje i nie ma już takiego tłoku.

Rzeszów może stanowić fantastyczną bazę wypadową do naszych sąsiadów. Jeżeli załatwi się spanie w Rzeszowie, to zarówno na Słowację, jak i na Ukrainę będzie tylko dziewięćdziesiąt kilometrów do pokonania. Jeżeli do Rzeszowa ktoś przyleciał samolotem lub przyjechał pociągiem, to samochód można wynająć lub skorzystać z ofert biur podróży, które oferują jednodniowe wycieczki na Ukrainę lub na Słowację. W Rzeszowie znajduje się rezerwat przyrodniczy Lisia Góra, przez który prowadzi ścieżka przyrodnicza im . Władysława Szafera, która ma długość sześć kilometrów. Jest to doskonałe utrwalenie wiedzy z lekcji przyrody dla dzieci. Rezerwat przyrody łączy się z jednym z licznych parków miejskich w Rzeszowie, w którym latem często są organizowane imprezy dla dzieci i dorosłych. Będzie to fantastyczna okazja do spędzania wspólnego czasu na świeżym powietrzu.

Rzeszów słynie ze swoich mostów, jest ich tutaj sześć. Miasto oferuje nie tylko świetne spanie, widoki przyrody, ale również rozrywkę kulturalną. W Rzeszowie prężnie działa Filharmonia Podkarpacka. W związku z tym, że Rzeszów dysponuje halą widowiskowo – sportową (Hala Podpromie) warto sprawdzić czy w terminie planowanego pobytu w Rzeszowie nie będzie odbywał się jakiś koncert. Do Rzeszowa często przyjeżdżają wybitni muzycy z koncertami. Była by to świetna okazja do skorzystania. Podkarpackie oferuje też duży wybór festiwali, które odbywają się też w Rzeszowie. Jest to miasto w którym można połączyć spędzanie czasu na urlopie pomiędzy łonem natury a rozrywką kulturalną. Niewątpliwie jest to zaleta regionu. Ponadto Rzeszów oferuje dużo pomników historycznych, są zachowane budynki nawet z tysiąc czterysta trzydziestego roku.Warto wybrać się na Starówkę, gdzie oprócz Ratuszu Miejskiego można zwiedzić unikatową Podziemną Trasę Turystyczną.