Do najpiękniejszych obszarów Polski, można zaliczyć Mazury. To tak zwane „zielone płuca Polski”, gdyż teren ten składa się z licznych jezior i gęsto rosnących lasów. Mazury to niezwykłe miejsce na mapie Polski, które jest idealnym miejscem na wypoczynek o każdej porze roku. Obszar ten ma liczne walory nie tylko dla urlopowiczów, ale też dla wędkarzy, grzybiarzy czy dla osób poszukujących odosobnienia.

Pojezierze Mazurskie

Każda lokalizacja na Mazurach jest dobra, są jednak takie obszary, które w szczególny sposób warto odwiedzić. Jednym z takich obszarów jest Pojezierze Mazurskie. Obszar ten rozciąga się od województwa warmińsko-mazurskiego do Podlasia. Cały obszar Pojezierza Mazurskiego, zajmuje około 13 tys km. na tym terenie znajduje się 114 Rezerwatów Przyrody, gdzie pod ochroną są różne gatunki roślin i zwierząt. Pojezierze Mazurskie to liczne jeziora, rzeki, strumienie i lasy, jest to więc idealny teren do uprawiania turystyki pieszej i kajakowej, Nic więc dziwnego, że teren ten jest tak często wybierany przez turystów na miejsce wypoczynku i rekreacji.

Najlepsze noclegi na Mazurach

Baza noclegowa Mazur, jest bardzo szeroka i różnorodna. Turyści do wyboru mają zakwaterowanie w luksusowych hotelach, przytulnych pensjonatach, w domkach letniskowych, na polach namiotowych i kempingowych a także w kwaterach prywatnych i w apartamentach. Jak widać wybór jest przeogromny, a zaletą prawie wszystkich takich noclegów jest bliski dostęp do jednego z licznych jezior, znajdujących się na obszarze Pojezierza Mazurskiego. Wszystkie noclegi są dopasowane do potrzeb turystów, w zależności od ich standardu, różne jest wyposażenie noclegów na wynajem. Każde miejsce na zakwaterowanie, można wynająć na potrzebny okres czasu, może to być weekend, kilka dni, tydzień, cały miesiąc a nawet dłużej. Przy dłuższych pobytach można liczyć na atrakcyjne zniżki cenowe i gratisy.

Jeziora Mazurskie

Jedną z największych atrakcji Mazur, są jeziora, które na tym terenie są bardzo liczne. Każde jezioro zapewnia moc atrakcji turystom i piechurom. Przy każdym jeziorze znajduje się plaża, która sprzyja letniemu wypoczynku przy sprzyjającej pogodzie. Na plaży można się opalać, grać w piłkę plażową, bawić się z dziećmi w piasku i oczywiście kąpać się w jeziorze, na wydzielonym do tego obszarze. Poza tym na jeziorach można uprawiać liczne sporty wodne; pływanie, kajakarstwo, surfing, windsurfing, jazdę na rowerkach i nartach wodnych, skoki do wody i wiele innych podobnych aktywności fizycznych. Każdy kto lubi ruch na wolnym powietrzu, z pewnością będzie zachwycony bogatą ofertą atrakcji sportowych na tym terenie.

Mazury to jedna z najpiękniejszych krain w Polsce. To niezwykłe miejsce, gdzie można mieć bardzo bliski kontakt z przyrodą. Powietrze jest tu czyste od zanieczyszczeń dużych miast, można się wsłuchać w śpiew ptaków, odgłosy lasów i jezior, można też pokosztować pysznej kuchni mazurskiej, z przewagą ryb przyrządzanych na wiele różnych sposobów. To miejsce idealne na letni i zimowy wypoczynek.