Wybierając się w podróż na Ukrainę, w naszych planach związanych ze zwiedzaniem tego niezwykłego państwa nie może zabraknąć Lwowa.

Jeżeli jako środek naszego przemieszczania, wybraliśmy samolot to nie mogliśmy lepiej trafić, ponieważ na chwilę obecną do Lwowa można wyruszyć, aż z trzech polskich miast : Gdańska, Wrocławia oraz Katowic.

Sam przylot na miejsce jest również bardzo satysfakcjonujący, ponieważ przelot trwa krótko a lotnisko znajduje się prawie w samym centrum miasta. Nie musimy się martwić o taksówki dlatego, że spod samego lotniska może nas zabrać trolejbus – bilety zakupimy bezpośrednio u kierowcy linii jadącej bezpośrednio do samego centrum. Jeśli nie zdążyliśmy na czas zakupić ukraińskiej waluty, z pomocą stają nam otworem bankomaty oraz kantor wymiany walut dostępny na lotnisku.
Lwów jest pięknym miastem i można znaleźć tam ciekawe noclegi za bardzo przystępną cenę, wszystko zależy od nas czy chcemy wypoczywać

w hotelu czy wolimy apartament w dużych mieszkaniach.
Ważną rzeczą o której musimy pamiętać wybierając się do Lwowa jest fakt, że bardzo rzadko za pobyt w hotelu czy jakiejkolwiek innej noclegowni, możemy zapłacić kartą kredytową.
Ceny w tym mieście stopniowo zaczynają iść w górę, ale dla nas polaków i innych turystów zagranicznych nie stanowi to żadnego problemu, ponieważ po przeliczeniu cały pobyt wyniesie nas bardzo mało.

Dla przykładu doba w hotelu dla kilku osób to koszt około 13 zł, obiad w dobrej restauracji wyniesie nas około 40 zł. Bardzo tanie są również bilety wstępu do muzeów około 4 zł a pamiątki zakupimy już od 2 zł.

Miejscami godnymi polecenia w tym mieście są :
Kościół Dominikanów – obok niego są codziennie sporządzane pchle targi, możemy na nich znaleźć ciekawe starocie, natomiast jeżeli chcemy zakupić lwowskie pamiątki, oferuje nam taką możliwość inny pchli targ nazywany Wernisażem.
Cmentarz Orląt Lwowskich – jest to cały grom tajemnic ukrytych w cmentarnych alejkach, możemy podziwiać tam przepiękne rzeźby oraz znajdziemy groby wielu znanych polaków. Cmentarz ten swoją nazwę przyjął z faktu poległych tam uczniów szkół lwowskich.
Pałac Potockich – na chwilę obecną pełni rolę galerii sztuki a jego część zewnętrzna jest do obejrzenia za darmo.

Rynek – na rynku możemy spędzić bardzo dużo czasu, a wszystko to dzieje się za sprawą wspaniałych kamienic, które znajdują się praktycznie na każdej alejce. Widok tych przepięknych zabytków możemy podziwiać przy przepysznej mrożonej kawie, podawanej w samym centrum starego miasta.

Gaj Szewczenki – to bardzo wielki ogród, skrywający przedmioty ludowe oraz przeróżne budynki. Podczas zakupu biletu turyści otrzymują mapę z wyznaczonymi sektorami.

Wieża Ratuszowa – jest to kolejne miejsce godne polecenia, ponieważ z jej tarasu widokowego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok starego miasta.

Będąc na Ukrainie nie możemy zapomnieć, zwiedzić także innych przepięknych miejscowości w tym państwie a w szczególności Odessę, gdzie jest nieco drożej niż we Lwowie jednak, nie zabraknie i tam ciekawych i fascynujących miejsc do zwiedzania.